O nás

Přečti si více o tom, jak Lemonero
vzniklo a co už máme za sebou.

Zjisti o nás více

Psal se rok 2012 a naši zakladatelé Honza Laštůvka a Luboš Malík začali provozovat první e-shopy. Oplývali spoustou nápadů, jak svoje podnikání posunout, ale často se setkali se zásadním problémem. Ne vždy měli na realizaci jejich plánů potřebný kapitál.

Náš vznik je postaven právě na osobní zkušenosti Honzy a Luboše, kteří v minulosti provozovali několik e-shopů a sami si vyzkoušeli, jak složité je od bank získat externí kapitál pro investice do růstových příležitostí. S naším projektem Lemonero teď chceme změnit tradiční metody přístupu k provoznímu kapitálu. E-shopům umožňujeme získat peníze potřebné k jejich růstu snadno a rychle.

Po pilotní fázi na největší tuzemské e-shop platformě Shoptet jsme získali v říjnu 2020 investici od KB. Na začátku roku 2021 pak přibyly další dvě platformy - Eshop-rychle a Upgates. Následně jsme rozšířili nabídku našich služeb na největší Marketplaces v Česku, Mall a Alza, jejichž prostřednictvím jsme formou embedované služby nabídli Mall Financing a Alza Financing

V listopadu 2021 jsme získali ocenění The Best Digital Lending solutions for SMEs od SME Banking Clubu. Lemonero pro rok 2021 zvítězilo v kategorii FinTechs ve střední a východní Evropě. Oficiálně jsme se tak stali nejlepším digitálním řešením financování pro malé a střední podnikatele.

V druhém kvartále 2022 jsme expandovali na první zahraniční trh, a to konkrétně na Slovensko. Ve zbytku roku 2022 plánujeme pokračovat v expanzi do dalších zemí EU.

Našim nejnovějším úspěchem je spuštění embedded služby GoPay Financing ve spolupráci s největší tuzemskou platební bránou GoPay. Jedná se o zcela unikátní a inovativní formu financování malých a středních e-shopů prostřednictvím revenue-based modelu, který spočívá v automatizovaných splátkách přímo z tržeb na platební bráně e-shopu nebo obchodníka.

Při tom všem se těšíme extrémně pozitivním recenzím našich zákazníků nejen u doplňku Shoptet, ale také u firemních hodnocení Google

Čeká nás velké dobrodružství, abychom naplnili naši vizi pomáhat e-shopům růst a změnit svět financování e-commerce. Jdeš do toho s námi?

Jdeš do toho s námi?

Čeká nás velké dobrodružství, abychom naplnili naši vizi pomáhat e-shopům růst a změnit svět financování e-commerce.

Jdu do toho!

Ocenění