Malý, ale úspěšný? Prodávejte elektroniku jinak!

Jak je na tom vlastně český trh s elektronikou? Vyplatí se být na pozici Davida a pokoušet se porazit Goliáše typu Alza.cz, Datart nebo Mall.cz? Nebo je lepší vyšlapat si vlastní cestičku, zabezpečit podnikání malou půjčkou a pomalu, ale jistě začít vydělávat?

Podle statistik Češi za poslední roky nakupují v e-shopech nejčastěji mobily, televize a chytré hodinky. Pokud s podnikáním začínáte, bude pro vás hodně těžké v takto konkurenčním prostředí uspět. I když je možná právě ten nejvíc žádaný sortiment vaše srdcovka, velkým e-shopům se nepřiblížíte, protože ty si budou moci vždy nasadit i nižší marži a neprodělat na tom. Kde ale hledat inspiraci na nové nápady?

Sociální sítě jako bezedná studnice dat

Facebook i Instagram jsou vlastně taková virtuální hospoda. Když najdete ty správné skupiny, stačí číst a zjistíte, co se těžko shání, co je právě in, ale ne úplně mainstream, nebo objevíte i nějaké zajímavé hobby. Možná zjistíte, že fanoušci musí objednávat věci ze zahraničí. Nebo že někdo vyrábí zajímavé elektronické vychytávky, ale nevyzná se, nebo se mu nechce zřizovat e-shop. A tady je příležitost.

Nečekaný Pokles tržeb?

Překlenovací půjčka
1 000 000 Kč do 10 minut

Nezávazně vyzkoušet
Nebo nám zanechte kontakt a my se vám ozveme
Bez papírování.
Bez čekání.
Bez omezení.
Bez ručení.

Pozvolný růst a finanční zabezpečení

Zřídit e-shop je hračka, stačí se podívat třeba na web shoptetu a postupovat podle jejich návodů. A pak jen objednávat a nabízet. A hlavně být vidět. Na Facebooku, na Instagramu. Jakožto malý e-shop se nesnažte jen propagovat své výrobky, to byste si zákazníky odradili. Raďte, bavte a až pak nabízejte. Buďte kreativní. I když neprodáváte oblečení podle posledních trendů, určitě se i harddisk do počítače dá nafotit přitažlivě a s příběhem.

Je jasné, že tohle všechno bez kapitálu nezvládnete. Dávejte si na začátek jen malé cíle, navyšujte skladové zásoby postupně. Než se byznys rozjede, půjde dost toho z vaší kapsy. Ale poté už můžete růst i za pomocí půjček. Ne nutně těch bankovních.

Existují i specializované firmy, jako je třeba Lemonero, které vám rády půjčí jen na základě analýzy a predikce výdělků vašeho podnikání. Budete si tak moci dovolit koupit nové prostory, najmout specialistu na marketing nebo rozjet nějakou výrobu. Stačí jen mít e-shop na platformě od Shoptetu, Eshop-rychle nebo Upgates a nainstalovat si k ní doplněk Lemonero. Zjistíte, kolik si můžete půjčit, nastavíte si částku, dobu splácení a a do tří dnů vám přistane požadovaná suma na účtě.

Nebojte se jít vlastní cestou. Stačí mít dobré jištění a i ve světě velkých hráčů najdete své místo na slunci.

Mohlo by vás zajímat

No items found.

Informace na míru

Lemonero a partneři potřebují Váš souhlas k využití cookies, aby Vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů (třeba abyste nemuseli vyplňovat formulář opakovaně). Souhlas udělíte kliknutím na políčko „Souhlasím“, odmítnout či nastavit souhlasy jednotlivě pak můžete kliknutím na políčko "Detailní nastavení".