Blog
Tipy a triky
Malý, ale úspěšný? Prodávejte elektroniku jinak!

Malý, ale úspěšný? Prodávejte elektroniku jinak!

Sdílet článek
Jak je na tom vlastně český trh s elektronikou? Vyplatí se být na pozici Davida a pokoušet se porazit Goliáše typu Alza.cz, Datart nebo Mall.cz? Nebo je lepší vyšlapat si vlastní cestičku, zabezpečit podnikání malou půjčkou a pomalu, ale jistě začít vydělávat?

Podle statistik Češi za poslední roky nakupují v e-shopech nejčastěji mobily, televize a chytré hodinky. Pokud s podnikáním začínáte, bude pro vás hodně těžké v takto konkurenčním prostředí uspět. I když je možná právě ten nejvíc žádaný sortiment vaše srdcovka, velkým e-shopům se nepřiblížíte, protože ty si budou moci vždy nasadit i nižší marži a neprodělat na tom. Kde ale hledat inspiraci na nové nápady?

Sociální sítě jako bezedná studnice dat

Facebook i Instagram jsou vlastně taková virtuální hospoda. Když najdete ty správné skupiny, stačí číst a zjistíte, co se těžko shání, co je právě in, ale ne úplně mainstream, nebo objevíte i nějaké zajímavé hobby. Možná zjistíte, že fanoušci musí objednávat věci ze zahraničí. Nebo že někdo vyrábí zajímavé elektronické vychytávky, ale nevyzná se, nebo se mu nechce zřizovat e-shop. A tady je příležitost.

Pozvolný růst a finanční zabezpečení

Zřídit e-shop je hračka, stačí se podívat třeba na web shoptetu a postupovat podle jejich návodů. A pak jen objednávat a nabízet. A hlavně být vidět. Na Facebooku, na Instagramu. Jakožto malý e-shop se nesnažte jen propagovat své výrobky, to byste si zákazníky odradili. Raďte, bavte a až pak nabízejte. Buďte kreativní. I když neprodáváte oblečení podle posledních trendů, určitě se i harddisk do počítače dá nafotit přitažlivě a s příběhem.

Je jasné, že tohle všechno bez kapitálu nezvládnete. Dávejte si na začátek jen malé cíle, navyšujte skladové zásoby postupně. Než se byznys rozjede, půjde dost toho z vaší kapsy. Ale poté už můžete růst i za pomocí půjček. Ne nutně těch bankovních.

Existují i specializované firmy, jako je třeba Lemonero, které vám rády půjčí jen na základě analýzy a predikce výdělků vašeho podnikání. Budete si tak moci dovolit koupit nové prostory, najmout specialistu na marketing nebo rozjet nějakou výrobu. Stačí jen mít e-shop na platformě od Shoptetu a nainstalovat si k ní doplněk Lemonero. Zjistíte, kolik si můžete půjčit, nastavíte si částku, dobu splácení a a do tří dnů vám přistane požadovaná suma na účtě.

Nebojte se jít vlastní cestou. Stačí mít dobré jištění a i ve světě velkých hráčů najdete své místo na slunci.

Váš názor nás zajímá

Nezmeškejte novinky

Tipy a triky pro váš eshop a nejen to. Začněte odebírat pravou šťávu pro ecommerce ještě dnes.

Kliknutím na tlačítko „Odebírat“ berete na vědomí, že společnost Lemonero s.r.o. jako správce osobních údajů bude zpracovávat Vaše osobní údaje, a to za účelem vyřízení a evidence Vašich požadavků a prokazování, že jsme Váš požadavek přijali a vyřídili. Další informace ke zpracování Vašich osobních údajů naleznete v našich Zásadách ochrany osobních údajů.

Zavolejte nám
+420 732 560 130

Jsme vám k dispozici
Po - Pá 8:00 - 16:00

Potřebujete
poradit?

Napište nám
info@lemonero.cz

Případně využijte našeho
online chatu kliknutím zde.

Lemonero a partneři potřebují Váš souhlas k využití cookies, aby Vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „Ok“, odmítnout či nastavit souhlasy jednotlivě pak můžete kliknutím na políčko "Nastavení".