Blog
Tipy a triky
Jak objevit produkt, který se bude dobře prodávat?

Jak objevit produkt, který se bude dobře prodávat?

Sdílet článek
Jak objevit produkt, který bude mít šanci na úspěch? Pojďme se podívat na několik tipů, které by vašemu e-shopu mohly pomoci.

Najít produkt, který bude u zákazníků oblíbený a profitabilní, se může ve světě e-commerce stát pořádnou výzvou. Nakupování na internetu je stále populárnější – a tak neustále přibývá konkurentů a také produktů, které je možné zakoupit.

Uvedení novinky na trh navíc obnáší řadu nákladů. Pakliže se tedy produkt neuchytí, eshopaři mohou čelit značným ztrátám. A i proto se spousta z nich nedostane přes počáteční analýzu a minou tedy svou šanci na úspěch.

I když to tak nemusí působit, na trhu je stále ještě poměrně dost mezer. Pokud se vám tedy některé z nich podaří vyplnit, můžete se dostat do dlouhodobě zajímavých zisků. 

Jak však objevit produkt, který bude mít šanci na úspěch? Pojďme se podívat na několik tipů, které by vám mohly pomoci.

Úspěch e-shopů spočívá v jejich unikátní přidané hodnotě

Internet je silně konkurenční prostředí a zákazníci jsou stále náročnější. Spoustě z nich už nestačí pouze dostat produkt výměnou za peníze, ale očekávají něco navíc. 

Zamyslete se nad tím, jakou přidanou hodnotu dokážete poskytnout a rozhodně ji vašim zákazníkům komunikujte. Může se jednat o prvotřídní kvalitu, doplňkové služby nebo excelentní zákaznický servis. Dbát byste měli také na rychlost dodání a v dnešní době také udržitelnost. Jestliže se vám podaří jakýmkoli prvkem vystoupit z řady, máte zaděláno na úspěch. Lidé totiž oceňují originalitu. 

Dbejte na realistický finanční propočet

Opomenutí tvorby finanční strategie je jednou z nejčastějších chyb e-shopařů vůbec. Před spuštěním obchodu by totiž mělo být všechno černé na bílém, abyste měli jasně definované kroky, které budete podnikat. A to hlavně v rámci investic.

Nečekejte, že vás vyjde provoz e-shopu na pár korun. Průběhem času se na vás totiž může navalit tolik nákladů, že je nebudete zvládat financovat. Mimo jiné budete řešit například skladování zboží, dopravu, marketing, produktové fotografie či tvorbu webu. 

Dříve nebo později budete pravděpodobně muset zažádat o externí financování. Při správném použití těchto prostředků je možné vaše úsilí posunout o několik úrovní výše.

Nejčastější volbou jsou půjčky od bank, ale kvůli vyššímu riziku se pravděpodobně nedostanete k tak vysokým částkám. Schvalovací proces navíc většinou trvá dlouhou dobu.

Vhodnou variantou je využít našeho externího růstového financování, které můžete zdarma a nezávazně vyzkoušet z administraci e-shopů Shoptet, Eshop-rychle a Upgates. Až 1 000 000 Kč můžete mít na účtu do 10 minut. Pro vyhodnocování konkrétních žádostí využíváme umělou inteligenci, která dokáže předpovědět přibližnou profitabilitu e-shopu a budoucí trendy. Schvalovací proces je tedy výrazně rychlejší a navíc máte mnohem větší šanci na úspěch. Svoje peníze dostane přibližně 80 % žadatelů.

Zajistěte si financování během 10 minut

Lemonero je chytré financování pro e-shopy. Jednoduše a na pár kliknutí získáte až 1 000 000 Kč. Online, bez ručení a na cokoliv.

Nezávazně a zdarma vyzkoušet

Vzhůru mezi zákazníky!

Zákaznická poptávka se neustále mění. Výběr ideálního produktu rozhodně nestavte na datech, která vypovídají o tom, co bylo u zákazníků oblíbené před určitou dobou. Vždy by měl reflektovat aktuální potřeby a problémy. 

Jako příklad si uveďme roušky a dezinfekci. Zatímco na začátku roku 2020 takové produkty nakupovala jen hrstka zákazníků, o pár měsíců se navýšil jejich odbyt o tisíce procent. Není tedy důležitý pouze produkt, ale také jeho načasování. A jak zjistíte, co zákazníky aktuálně pálí? Přímo v jejich řadách!

Můžete se zkusit připojit do facebookových skupin, které jsou relevantní k vašemu segmentu nebo zmapovat hojně využívané hashtagy na Instagramu. Pomocnou ruku vám také mohou podat stará dobrá diskuzní fóra, kde návštěvníci rádi sdělují, co je trápí. 

Také se zkuste zamyslet nad tím, jakou potřebu byste potřebovali vyplnit vy. Už se vám určitě několikrát stalo, že jste něco hledali, ale neúspěšně. Možná takový produkt ještě neexistuje a právě vy máte být těmi, kteří se o jeho osvětu přičiní. 

Díky vaší vazbě se také dá předpokládat, že vás daný segment zajímá. Naroste tedy vaše motivace vylepšovat produkt i další aspekty nákupu, takže se mnohem lépe překlenete přes náročnější období, která vás mohou na vaší cestě potkat.

Inspirujte se v zahraničí

V zahraničí často vznikají nákupní trendy, u kterých se dá předpokládat, že se brzy dostanou také na náš trh. Pakliže je budete monitorovat, inspirace na sebe nenechá dlouho čekat a vy tak můžete začít konat. Díky tomu získáte náskok oproti konkurenčním společnostem.

V této činnosti vám opět pomohou sociální sítě, v dnešní době například velice oblíbený TikTok. Můžete však využít také specializovaných služeb pro analýzu obsahu, které vám umožní monitorovat zahraniční trendy z dlouhodobého hlediska. Určitě vyzkoušejte například Trendy Google.

Dále se můžete podívat na nejprodávanější produkty na populárních prodejních platformách typu Amazon, eBay nebo Etsy. Je možné je filtrovat i podle konkrétní kategorie.

Nikdy však nezapomeňte na analýzu místního trhu, díky čemuž zjistíte, zda by byl zde o produkt zájem. Pakliže totiž neobjevíte žádného konkurenta, může to znamenat, že po daném zboží zkrátka neexistuje prakticky žádná poptávka.

A jeden bonusový tip na závěr: pokud si vašimi kroky nejste jisti, vždy je zkonzultujte s profesionálem. Hodina jeho času vám totiž může ušetřit tisíce korun.

Váš názor nás zajímá

Nezmeškejte novinky

Tipy a triky pro váš eshop a nejen to. Začněte odebírat pravou šťávu pro ecommerce ještě dnes.

Kliknutím na tlačítko „Odebírat“ berete na vědomí, že společnost Lemonero s.r.o. jako správce osobních údajů bude zpracovávat Vaše osobní údaje, a to za účelem vyřízení a evidence Vašich požadavků a prokazování, že jsme Váš požadavek přijali a vyřídili. Další informace ke zpracování Vašich osobních údajů naleznete v našich Zásadách ochrany osobních údajů.

Zavolejte nám
+420 732 560 130

Jsme vám k dispozici
Po - Pá 8:00 - 16:00

Potřebujete
poradit?

Napište nám
info@lemonero.cz

Případně využijte našeho
online chatu kliknutím zde.

Lemonero

Vaše budoucí financování eshopu, vyhodnocováno prostřednictvím AI analytiky.

© 2022 Lemonero s.r.o.

Informace na míru
Lemonero a partneři potřebují Váš souhlas k využití cookies, aby Vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů (třeba abyste nemuseli vyplňovat formulář opakovaně). Souhlas udělíte kliknutím na políčko „Souhlasím“, odmítnout či nastavit souhlasy jednotlivě pak můžete kliknutím na políčko "Detailní nastavení".