Blog
Tipy a triky
Jak si nejjednodušeji založit vlastní e-shop?

Jak si nejjednodušeji založit vlastní e-shop?

Sdílet článek
V článku od partnerské e-shop platformy UPgates zjistíte, jaké možnosti tvorby e-shopu se vám naskýtají. Jak jsou časově a finančně náročné, ale také o možnostech externího financování Lemonero na platformě UPgates.

Založení vlastního e-shopu se v posledních desetiletích stalo oblíbenou formou internetového podnikání. Prudký rozmach e-commerce je zkrátka lákavou příležitostí, u které mnoho z nás nechce chybět. Start vlastního e-shopu je navíc poměrně jednoduchý. Rozhodně méně pracnější než zřizování kamenné prodejny. Ta vás přitom otevře jen blízké čtvrti nebo maximálně jednomu městu. E-shop vás naopak zpřístupní celé zemi. Jde zkrátka o podnikatelskou příležitost, nad kterou se vyplatí zamyslet.

Kde ale začít? V prvé řadě je potřeba být za dobře se státní mocí. Nejprve si proto pořádně nastudujte, jaká právní specifika musíte pro rozjezd e-shopu splnit. Ihned poté vás nevyhnutelně čeká rozhodnutí, jakým způsobem si e-shop vlastně zřídit.

Základní možnosti jsou čtyři. Jde o e-shop zdarma, e-shop postavený na open source platformě, pronájem e-shopu a e-shop na míru. Více se o nich dočtete v článku, který pro vás připravil náš partner partner – UPgates.

E-shop zdarma někdy nestačí ani pro úplné začátky

Internetový obchod je skutečně možné zřídit a provozovat zdarma. Má ale háček. To by vás ostatně mělo napadnout okamžitě pro přečtení slova “zdarma”. I když existují platformy, které vám dovolí provozovat online podnikání bez poplatků, vždy jde ale o velmi omezený režim. K dispozici budete mít třeba jen 10 produktů a velmi málo funkcí. Některé z nich přitom mohou být užitečné od samého začátku. Může jít například o možnosti importu či exportu, práci s objednávkami nebo napojení na dopravce. Výhodou je naopak přístup k zákaznické podpoře. Systém je také průběžně aktualizován.

Ve výsledku tak za “nadstandardní” služby budete muset připlácet. Bezplatný e-shop tak rázem přestane být zdarma. Tato služba může být vhodná například pro vyzkoušení prodeje a osahání základní principů. Velmi brzy vám ale nezbyde nic jiného než se porozhlédnout pro profesionálnějším řešení.

E-shop na open source platformě – záležitost pro zkušené

Tím by se mohlo stát vybudování e-shopu na open source platformě. V praxi jde o nástroj s otevřeným zdrojovým kódem, který je poskytován bezplatně a můžete jej upravovat dle libosti. I zde se ale skrývá jedna potíž. Pokud jen vzdáleně tušíte, co je to zdrojový kód, rozhodně nejde o záležitost, kterou byste zvládli po týdnu studia na Youtube. Pokud sami nemáte s kódováním zkušenosti, nezbyde vám nic jiného než se obrátit na profesionálního programátora. A ten rozhodně bezplatný nebude. Naopak vám po odvedené práci vystaví fakturu s nemalou hodinovou sazbou.

E-shop na open source platformě je však skvělou možnosti pro internetové podnikatele kteří si platformu dokáží sami přizpůsobit podle svých představ nebo počítají s investicí do profesionálního kódování. Výměnou za to získáte internetový obchod takřka na míru. Nemůžete se však spolehnout na zákaznickou podporu a jakékoliv úpravy si budete muset zařídit sami. Může jít například o daňové změny, které jste neovlivnili, avšak je budete muset do svého e-shopu nasadit.

Zajistěte si financování během 10 minut

Lemonero je chytré financování pro e-shopy. Jednoduše a na pár kliknutí získáte až 1 000 000 Kč. Online, bez ručení a na cokoliv.

Nezávazně a zdarma vyzkoušet

Výstavba e-shopu na míru rozhodně není levná

Napadlo vás, že byste si e-shop mohli nechat postavit na míru přímo od profesionálů? Takový e-shop bude přesně splňovat všechny vaše potřeby a požadavky. Všechno má ale svou cenu a o e-shopu na míru toto samozřejmě platí také. Výstavba internetového obchodu na zakázku je totiž velmi nákladná. Přijde vás minimálně na statisíce korun, spíše ale počítejte s milionem. Tím navíc investice rozhodně neskončí. Naopak se budete muset neustále angažovat v rozvoji svého e-shopu, implementovat změny a vylepšovat systém. Spíše tedy musíte počítat s velkou počáteční investicí následovanou pravidelnými výdaji na udržení hladkého chodu e-shopu.

Právě kvůli finanční náročnosti je e-shop na míru volbou především pro silné subjekty na trhu. Uvažovat o této možnosti můžete v případě, kdy už jste už v e-commerce světě získali určitou pozici nebo se natajíte svými ambicemi stát se velkým hráčem v oblasti, ve které podnikáte. Pro začátek ale internetový obchod za statisíce rozhodně stavět nemusíte.

Pronájem e-shopu – výborné řešení pro většinu podnikatelů

Podle zatím vyjmenovaných možností to vypadá, že založení vlastního e-shopu není nic jednoduchého a pokud ano, budou hlavní roli hrát kompromisy. Ještě nám ale stále zbývá jedna možnost, jak své internetové podnikání odstartovat. Řeč je pronájmu e-shopu. Jde o řešení, které ke svému provozu využívá suverénně nejvíce internetových podnikatelů. Důvody jsou nasnadě. Pronájem e-shopu je totiž poměrně levný, takže si jej může dovolit každý, ale zároveň vám nabízí velmi široké možnosti, které se mnohdy vyrovnají e-shopům na míru. V praxi to vypadá tak, že výměnou za měsíční poplatek získáte přístup k platformě, na které svůj online obchod jednoduše postavíte. Tým vývojářů se navíc o systém neustále stará a vylepšuje jej. Pokud například dojde ke změnám daňovým pravidel, nemusíte se prakticky o nic starat. Stačí si počkat, až vývojový tým všechny potřebné změny implementuje. Platforma pro pronájem e-shopu je technologicky vyspělá po všech stránkách. Díky tomu vám ulehčí například práci se SEO či s propojením na další nástroje jako jsou srovnávače zboží nebo ekonomický software.

Finance, které díky pronájmu e-shopu ušetříte můžete chytře investovat do rozvoje svého podnikání. Například do marketingových aktivit nebo vybudování zázemí jako je sklad či administrativní prostory. U pronájmu e-shopu od UPgates můžete navíc také využít jednoduchého propojení na Lemonero a během chvilky získat dodatečný kapitál, který vás může posunout ještě dál.

Toto jsou ty hlavní důvody, proč je pronájem e-shopu nejlepší volbou pro rozjezd vlastního internetového obchodu. Jde o plnohodnotné řešení za přijatelnou cenu, které dobře poslouží. A kdo ví, třeba vás k úspěchu nakopne tak, že se jednoho dne přesunete na vlastní řešení postavené na míru.

Založit si svůj e-shop můžete u UPgates ještě dnes. Trvá to jen pár okamžiků a prvních 30 dní máte na vyzkoušení zdarma.

Váš názor nás zajímá

Nezmeškejte novinky

Tipy a triky pro váš eshop a nejen to. Začněte odebírat pravou šťávu pro ecommerce ještě dnes.

Kliknutím na tlačítko „Odebírat“ berete na vědomí, že společnost Lemonero s.r.o. jako správce osobních údajů bude zpracovávat Vaše osobní údaje, a to za účelem vyřízení a evidence Vašich požadavků a prokazování, že jsme Váš požadavek přijali a vyřídili. Další informace ke zpracování Vašich osobních údajů naleznete v našich Zásadách ochrany osobních údajů.

Zavolejte nám
+420 732 560 130

Jsme vám k dispozici
Po - Pá 8:00 - 16:00

Potřebujete
poradit?

Napište nám
info@lemonero.cz

Případně využijte našeho
online chatu kliknutím zde.

Lemonero

Vaše budoucí financování eshopu, vyhodnocováno prostřednictvím AI analytiky.

© 2022 Lemonero s.r.o.

Informace na míru
Lemonero a partneři potřebují Váš souhlas k využití cookies, aby Vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů (třeba abyste nemuseli vyplňovat formulář opakovaně). Souhlas udělíte kliknutím na políčko „Souhlasím“, odmítnout či nastavit souhlasy jednotlivě pak můžete kliknutím na políčko "Detailní nastavení".